Симона, песникиња и сликарка из седмог разреда

Симона Дина Новаковић, ученица седмог разреда наше школе, доказује да основци могу волети и писати изузетно емотивну и квалитетну поезију. Она је стална чланица библиотечке секције, тако да је школска библиотека место где њени стихови први пут угледају светлост дана. Одатле обично иду на такмичења, где освајају награде. Ове године, Симона је освојила прву опшинску и другу градску награду на такмичењу „Песничка сусретања деце и младих“, као и прву општинску награду на литерарном конкурсу „У част Драгану Лукићу – Лукићев лист“.
Ова свестрана девојчица, песникиња, одлична ученица и успешна каратисткиња, освојила је и прво место на међународној ликовној изложби „13. новембри“ , која је организована у Македонији. На овом престижном конкурсу, који се може упоредити са нашим Октобарским салоном, учествовало је преко 5000 дечјих радова из целог света. У Симонине руке стигла је и диплома за учешће на међународном ликовном конкурсу „Творење и креирање на дела од отпад од пакување“.
Честитамо јој на овим изузетним успесима којима најбоље представља себе и своју школу широм света. Браво Симона!!!