МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕТЕТА ОБЕЛЕЖЕН ДОДЕЛОМ ЧИТАЛАЧКИХ ЗНАЧКИ

Свечана сала наше школе била је 1. јуна место окупљања ученицика који су успешно  учествовали у манифестацији “Читалачка значка“. Њих 220 су током школске године успешно читали и водили дневник о прочитаном, а затим су о књигама разговарали са Марјаном Дебељак библиотекарком Библиотеке града Београда.

Сви су показали да воле да читају, да разумеју литературу и да, у зависности од узраста, знају да анализирају прочитано. Због тога су од школске библиотеке добили књиге, купљене захваљујући доброј сарадњи са родитељима.

Поклони су им уручени на приредби на којој су њихови другари Михајло Бојковић, Стефан Бјелица, Сара Гостиљац, Милош Пејановић и Лена Вељановски још једном показали како песничка реч, уз уметничко извођење, добија на снази.

Велики успех је и што ће 62 ученика добити општинску награду за „Читалачку значку“, чиме смо поново постали најуспешнија новобеоградска школа.

Био је ово веома свечан дан и велика прослава вредних читалаца у нашој школи.