ДЕЧИЈЕ МУЗИЧКЕ СВЕЧАНОСТИ

Posted on Posted in Некатегоризовано

У оквиру ДЕЧИЈИХ МУЗИЧКИХ СВЕЧАНОСТИ, у организацији „Пријатељи деце Новог Београда“, 27. марта 2019. године, одржана су општинска такичења ученика основних школа Новог Београда у просторији свечане сале ОШ „Бранко Радичевић“. Такмичиле су се групе певача и мали инструментални састави. Десет ученика одељења 4/1, 4/2 и 4/3, ОШ „Бранко Радичевић“ такмичило се у оквиру ГРУПЕ ПЕВАЧА у првој категорији, млађих разреда (од 1. до 4. разреда). Освојили су ПРВО МЕСТО и пласирали се на ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ. Извели су народну песму из Србије, „Уродиле жуте крушке“ (двогласна композиција) са ритмичким аражманом (даире, мали бубањ) и дечију песму из Италије, „Балон“ (једногласна). Групи певача је дириговала професорка разредне наставе Оливера Остојин, уз клавирску пратњу професорке музичке културе  Драгане Кукубат.

Честитамо на успеху и желимо много среће на следећем нивоу такмичења.