СВЕТСКИ ДАН ДЕЧЈЕ КЊИГЕ

У организацији Актива библиотекара с Новог Београда 2. априла 2019. пригодно је обележен Светски дан дечје књиге у Основној школи „20. октобар”. Заинтересовани ученици наше школе и чланови библиотечке секције, заједно са библиотекарком Тањом Маљоковић, учествовали су у креативним радионицама, где су се састављале приче на основу колажно повезаних цитата из омиљене дечје литературе, размењивали утисци поводом прочитаних књига, бирао најдражи дечји писац, размењивале омиљене књиге… Својим учешћем у обележавању овог празника, установљеног поводом рођендана најпознатијег писца бајки – Ханса Кристијана Андерсена, наши ђаци су, са осталим учесницима програма, скренули пажњу на читалачке потребе и интересовања најмлађих.