У ЧАСТ СВЕТСКОМ ДАНУ КЊИГЕ

У периоду од 19. до 25. априла, у част Светском дану књиге, у нашој школи организоване су завршне активности поводом овогодишње књижевне манифестације „Читалачка значка”. Три стотине осамнаест ученика наше школе израдило је, илустровало и предало на оцену своје читалачке дневнике. Тако је и 23. април, међународни празник књиге, обележен радно, целодневним дружењем са Драганом Калинић, представницом Библиотеке града Београда, која је била у стручној комисији за избор најбољих ученичких радова. У нашој библиотеци одржано је 25 читалачких часова, на којима су ученици са библиотекаркама разговарали о прочитаним књигама. Похваљујемо све наше вредне ученике, који су великим одазивом у овој књижевној манифестацији, још једном показали своју наклоњеност и приврженост писаној речи и читању!