ПРОМОЦИЈА НОВЕ КЊИГЕ ЗА МЛАДЕ

У уторак, 14. маја, представница издавачке куће „Прополис” у сарадњи са нашим библиотекаркама одржала је у школској библиотеци радионицу поводом изласка нове књиге намењене тинејџерима. Реч је о роману „Валентајнови –Рођена под срећном звездом”, ауторке Холи Смејл. У разговору су учествовали чланови библиотечке секције и ученици седмог разреда. Ученици су имали прилике да расправљају о низу занимљивих тема из света популарне књижевности и културе: својим узорима, моди, одевању, друштвеним мрежама… Својим активним учешћем у размени мишљења ученици су преиспитивали савремени систем вредности, као и ангажовање различитих медија у његовом посредовању. Циљ овог креативног разговора био је да ученике подстакне на критичку процену разноврсних садржаја који се пред њих свакодневно износе, а нарочито на промишљање о уметничкој вредности савремене литературе за омладину.