У СУСРЕТ МЕЂУНАРОДНОМ ДАНУ ПИСМЕНОСТИ

УНЕСКО је још 1967. године проглaсио 8. септембар за Међународни дан писмености, да би се сваке године, бар на тај дан, истакла важност читања и писмености широм света.

Данас је у школској библиотеци одржана радионица посвећена управо Међународном дану писмености. У присуству директорке школе Сузане Липић, библиотекарка Тања Маљоковић је свим заинтересованим ученицима четвртог разреда одржала радионицу посвећену овом дану. Заинтересовани четвртаци су научили зашто обележавамо 8. септембар, шта је писменост, колико је важна…

Обележавању Међународног дана писмености су се придружиле и чланице библиотечке секције, које су осмислиле плакате којима ће промовисати обележавање овог важног дана у нашој школи.

Изложбу најуспешнијих дечјих радова на тему писмености можете видети  у школској библиотеци.