ВИРТУЕЛНИ МУЗЕЈ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Вредни студенти Филолошког факултета Универзитета у Београду направили су ову фантастичну презентацију за све који воле српски језик и желе да науче више о њему. У оквиру презентације можете обићи меморијална места, видети споменике подигнуте у част писцима и сазнати много тога о њиховом животу и раду.

Mоћи ћете да прегледате и категорију посвећену споменицима српске писмености, да прочитате нешто више о Мирослављевом јеванђељу, Синајском псалтиру…

Студенти су писали и о везама са иностраним филологијама, а спремили су вам и предлоге корисних линкова на којима можете више сазнати о нашем језику. У овом тексту ћемо пренети неке препоручене линкове преузете из ове презентације.

Корисни линкови:

Овде можете пронаћи корисне линкове у вези са српским језиком и књижевношћу, у оквиру којих издвајамо:

Кликните на http://muzejsrpskogjezika.fil.bg.ac.rs/, учите и уживајте у лепоти и богатству српског језика.

Ваша библиотекарка Тања