ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

И ове школске године обележили смо Европски дан језика. Није било приредби, окупљања ученика, родитеља и запослених школе, али библиотекарка Тања Маљоковић, наставница енглеског језика Весна Грегец и наставница немачког језика Александра Филиповић,  нашле су начин да обележе овај важан дан. Ученици разредне наставе су са својим учитељима и учитељицама  учествовали у креативним радионицама које је организовала библитекарка школе. Цртали су и писали поздраве на бројним европским језицима, а затим су у својим учионицама правили тематске паное. На великом изложбеном паноу у холу школе библиотекарка и наставнице презентовале су интересантне текстове о многим страним језицима и њиховим специфичностима.

Недостајало нам је заједничко читање песама, књига, часописа, ученичких радова на енглеском, немачком, руском, италијанском и  француском језику. Заказујемо ново дружење следеће школске године, у нади да ћемо заједно да обележимо овај важан дан.