СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

Светски дан детета је годишњи међународни догађај који се слави сваког 20. новембра. Установљен је од стране Генералне скупштине Уједињених нација 1954. године, са циљем да се у свим државама прославља истог дана. Осмишљен је да промовише међусобну интеракцију и разумевање међу децом и добробит деце у свету. Овај дан се обележава и да би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према деци, као и на проблеме са којима се деца суочавају.

Дечија права су утврђена Конвенцијом о правима детета, а основни принципи су право на живот, опстанак и развој, најбољи интерес детета, право на партиципацију као и право на недискриминацију.

Светски дана детета обележен је и у нашој школи. Библиотекарка Тања Маљоковић је ученицима првог разреда одржала две радионице посвећене овом важном дану. Прваци су пажљиво слушали, вредно учествовали, а затим илустровали нека од дечијих права. Радове наших најмлађих ученика можете видети у холу школе.