МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЉУДСКИХ ПРАВА

Поводом Међународног дана људских права , који се сваке године последњих седамдесет година обележава 10. децембра, библиотекарка Тања Маљоковић је са ученицима  четвртог разреда разговарала о овом важном дану. Циљ је био да се ученици подсете да су људска права основна права која се стичу рођењем, да су неотуђива и недељива, својствена свим људима, без обзира на држављанство, пребивалиште, пол, национално или етничко порекло, боју коже, веру, језик, или било који други статус. Библиотекарка је са ученицима  разговарала о Универзалној декларацији о људским правима, као и  оКонвенцији о правима детета.  Био је ово поучан и занимљив сусрет ученика и библиотекарке посвећен људским и дечијим правима.