У СУСРЕТ МЕЂУНАРОДНОМ ДАНУ МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Међународни дан матерњег језика, који се сваког 21. фебруара обележава широм света, обележен је и у нашој школи. Библиотекарка, Тања Маљоковић,  ученицима првог разреда одржала је радионицу посвећену овом важном дану. Циљ сусрета библиотекарке и првака је да се нашим најмлађим ученицима подигне свест о значају матерњег језика.

Радионица је протекла динамично и закључили смо да је неговање матерњег језика веома важно, али да не искључује могућност да се успешно уче и  други језици. Разговарали смо о значају  матерњег језика, читали бајке о словима, такмичили се у брзом изговору азбуке и слушали песме посвећене неговању језика.  Креативност и познавање српског језика ученици су показали и када је требало да препознају слова и сете се најлепших речи које њима почињу. Мотивисани прваци затим су илустовали омиљена слова и речи. Сви радови су изложени на паноу испред свечане сале.