МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПИСМЕНОСТИ

Данас, 8. септембра, широм света се обележава Међународни дан писмености, што је датум који је још 1966. године УНЕСКО утврдио. Циљ је да се сваке године међународна заједница подсети на статус писмености и образовања на глобалном нивоу, односно да се упозори на проблем неписмености, који још постоји у великом делу света.

О важности познавања матерњег језика и писмености, библиотекарка школе, Тања Маљоковић, разговарала је на едукативној радионици са ученицима трећег разреда. Расположени трећаци су слушали, разговарали, читали и промишљали о важности писмености, а затим су направили плакате посвећене овом важном дану.

Библиотекарка, Милица Ђокић, је са ученицима петог и шестог разреда разговарала о писмености кроз обраду песама Бранка Радичевића. Ученици су затим креативно осликавали омиљена слова. На овај начин су ученици наше школе и ове године обележили дан посвећен писмености.