ШЕСТ ДЕЦЕНИЈА АНДРИЋЕВЕ НОБЕЛОВЕ НАГРАДЕ

На данашњи дан навршава се тачно шездесет година откако је Иво Андрић добио Нобелову награду за књижевност. .

У част нашег великог писца, библиотекарка, Тања Маљоковић, ученицима осмог разреда одржала је радионицу под називом  „Андрићу у част”. Заинтересовани ученици су са библиотекарком разговарали о Андрићевом стваралаштву, упознали се са начином на који је писао, слушали одломке из његових дела, гледали церемонију доделе Нобелове награде и разговарали о његовом животу и раду. Посебно емотивно су реаговали слушајући Андрића који говори о гимназијским данима и жудњи за њему недостижним књигама из излога локалне књижаре. Многи ученици су рекли да су тада разумели зашто је новац од награде Иво Андрић поклонио баш библиотекама.

Шездесет година пошто је додељена прва Нобелова награда, Андрић се уписао међу добитнике,  и шест деценија касније, остао је једини наш писац на тој листи.