УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ ЧИЈА ДЕЦА ИДУ У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

• Родитељ је у обавези да надлежном у школи достави потврду која доказује да су оба родитеља/самохрани родитељ радно ангажована и да им није омогућен рад од куће.
  • Родитељ је у обавези када доводи дете да има маску која прекрива нос и уста као и рукавице. Треба избегавати контакт са запосленима у школи, као и са осталим родитељима и ученицима.
  • Када децу доводе у школу, пожељно је избегавати улаз у зграду, већ дете предати дежурном наставнику, као и када долазе по дете, обраћају се дежурном наставнику који ће отићи по њихово дете и довести га.
  • Ученици су дужни да када улазе у зграду, прођу кроз дезинфекциону баријеру, дезинфикују обућу и руке.
  • Ученици ће бити распоређени у мање групе, тако да у сваком тренутку мора бити обезбеђена дистанаца 2м од остале деце и наставника.
  • Родитељи могу доводити децу у продужени боравак радним даном најраније у 7,30 а по ученике могу доћи најкасније у 16,30. Прихват деце је могућ у оквиру наведеног термина, али родитељ је дужан да задуженог наставника обавести за сваки дан унапред када ће дете довести.
  • Сваког дана, пошто дођу по дете, родитељи треба да обавесте задуженог наставника да ли ће ученик доћи у школу и наредног дана.
  • Потребно је да ученици прате ТВ наставу сваког дана у школи и завршавају обавезе које добију од својих задужених наставника.
  • Свакодневно, пре доласка у школу, родитељ има обавезу да детету и себи измери температуру и да у случају повишене температуре, не доводи дете у школу и о томе обавести директора на маил школе – radicevicbranko45@gmail.com
  • Родитељи треба да обезбеде посебну флашицу са водом која ће бити само за потребе детета током боравка у школи.
  • Ученици треба да доручкују пре доласка у школу, за ужину или суви оброк је потребно спаковати у складу са потребама и навикама деце.

MOЛИМО ВАС ДА СЛЕДИТЕ СЛЕДЕЋА УПУТСТВА, КОЈА ВАЖЕ ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВНЕ УСТАНОВЕ

ХИГИЈЕНСКО ПРАЊЕ РУКУ