ЂАЦИ НА ЛИТУРГИЈИ У ХРМУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА НА БЕЖАНИЈИ

После периода „короне“ који је трајао две године ученици наше школе су са својим вероучитељима отишли у цркву Светог Георгија на Литургију.

Одлазак на Литургију је организован прошле суботе, 09. 04. 2022.  за време Васкршњег поста.

По благослову старешине храма, оца Владимира Левићанина, ђаци су требали  један дан да посте. Ујутру у суботу када су устали, по црквеним канонима, ништа нису јели ни пили. Правило поста су сви испоштовали, од ђака првака до осмака.

Наравно, има деце која пост практикују у својим домовима па заједно са родитељима посте. Они су од својих укућана наследили ту црквену праксу, и није им необично да се уздржавају од мрсне хране више дана….

Зато треба одати признање малим хришћанима чији родитељи то не практикују, а они су се потрудили и организовали да један дан посте.

И највећи пут почиње једним малим кораком.

Било је ученика који још нису крштени али су присуствовали богослужењу.

Сви крштени су се причестили Телом Христовим.

Црква је била мала за цве оне који су тог јутра присуствовала богослужењу. Осим мештана и ученија наше школе, били су ученици из  још две новобеоградске школе. Слава Богу, храм је био препун.

Слике говоре више од речи.

Нек је на здравље и спасење свима.