ОБЕЛЕЖЕН ДАН ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА

У понедељак, 28. октобра, наша библиотека учествовала је, заједно са другим школама на Општини Нови Београд, у обележавању Дана школских библиотекара. Учешћем на ликовној радионици одржаној у школској библиотеци, ученици од трећег до осмог разреда су са библиотекарком Тањом Маљоковић проналазили стваралачка решења за изглед библиотеке у будућности. Ученици су подстакнути да размишљају о одликама неке будуће библиотеке, која ће им бити на услузи када зажеле да уплове у фикционални свет и пођу у читалачку авантуру са различитим јунацима, да утону у свет маштарења или пак да прошире знања о свету и људима који их окружују, те да се забаве, али и да нешто ново и корисно науче. Радионици је присуствовала и директорка школе Сузана Липић. Одабрани ученички радови однети су у Основну школу „Младост”, где су стручно процењени. Од најлепших радова сачињена је потом изложба. Захваљујемо се свим ученицима, школским библиотекарима и директорима школа који су својим ангажовањем увеличали обележавање овог посебног дана.