Школска слава Свети Сава

У Основној школи „Бранко Радичевић“, 27. 1. 2024. године окупили су се ученици, наставници, родитељи и поштоване званице како би заједно обиљежили школску славу – Светог Саву.

Овај велики хришћански празник данас заједно обележавају ученици и  наставници наше и осталих српских школа, бројним приредбама које су посвећене лику и делу Св. Саве. На тај начин се Савина просветитељска мисија ширња знања, преноси даље будућим генерацијама и чува традицију нашег народа.

Обиљежавање школске славе је прилика за јачање веза унутар школске заједнице, промовисање духовности и наглашавање вриједности образовања. Ова традиција подсјећа све учеснике на важност личног развоја, разумијевање друштвених вриједности и поштовање наслијеђа које нам је оставио Свети Сава. Кроз овакве догађаје, школска слава постаје не само обељежавање прошлости, већ и усмјеравање ка будућности пуној знања, толеранције и заједништва.

После сечења славског колача изведена је пригодна приредба.

Програм је отворен Химном Светом Сави.

Уследило је рецитовање ученика 4. разреда.

Рецитовање песме на руском језику.

Рецитовање песме “ Обичним речима речено“, скеч „Сиромах и богаташ“, кратка прича „Брат и сестра“, драмски приказ „Отац и синови“, кратка прича „Захвалност“и рецитал о животу Светог Саве.

Хор је извео следеће нумере: „Храм“, „Свети Саво, мудра главо“, „Расти, расти, моје зелени боре“ и соло певање.

« od 6 »