СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ У БИБЛИОТЕЦИ

Манифестација „Дечија недеља“ се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Дечију недељу под слоганом „Да право свако – дете ужива лако ове године свечано смо отворили  7. oктобра у школској библиотеци.

Домаћини, чланови библиотечке секције и библиотекарка Тања Маљоковић, припремили су пригодан програм о дечијим правима за ученике трећег, четвртог и петог разреда. Почасни гост на данашњој свечаности био је наш познати писац Слободан Станишић. Деци се обратила и Сузана Поњавић, председница организације „Пријатељи деце општине Нови Београд“ и партнер у организацији данашње свечаности, директорка школе Сузана Липић, као и председница Савета родитеља Нада Ковачевић Вељановски.