Ученички парламент узео учешће у обележавању Дечије недеље

Од 2. до 8. октобра 2023. године, под слоганом „Велико срце Србије“ организује се  Дечија недеља, која је и у нашој школи обележена низом манифестација. Ученички парламент је узео учешће у обележавању ове манифестације истицањем дечијих права на паноу на првом спрату наше школе. Верујемо да ће се ученици боље информисати о овој теми читајући поруке са паноа. Ово свакако није једини период када се Ученички парламент бави овом темом. У току својих редовних годишњих активности ученици из парламента настојаће да, како своје вршњаке, тако и млађе ученике упознају са правима, али и обавезама које имају као ученици основне школе.

Ученички парламент поручује да свако дете има право на остваривање својих права и да на свако кршење истих не смемо да ћутимо и окрећемо главу. Треба да тежимо да постанемо друштво једнако за све и здраво, безбедно и подстицајно друштво у којем ће свако дете безбрижно провести своје детињство. Друштво у коме ће деца моћи да развијају своје потенцијале и у коме ће се развијати вршњачка и међугенерацијска толеранција.